Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось


      Інфляція - рекордно низька, житло - рекордно дороге

      12 января 2012, 18:14 просмотров: 4807

      Рекордно низьке зростання цін?

      Україна закінчила 2011-ий рік з рекордно низькою інфляцією у 4.6%, пише щоденна газета "Сегодня".

      На думку експерта Олександра Жолудя, два основних фактори низької інфляції - це високий врожай зерна та овочів, а також загальносвітові тенденції. Адже, твердить експерт, ціни завжди ростуть повільніше, коли економіка у стагнації, тобто особливої заслуги влади у цьому немає.

      А ось президент Українського аналітичного центра Олександр Охрименко вважає, що таку низьку інфляцію статистична служба подала, аби догодити владі, використовуючи у своїх розрахунках насправді низькі ціни на овочі. Але насправді ціни на більшість продуктів зросли на 10-12%, твердить експерт.

      Думки експертів та уряду щодо інфляції у 2012 році збігаються, прогнозоване зростання цін коливається в межах 7.5-8%. Економіст Віктор Лисицький вважає, що уряд стримуватиме ціни на соціально значимі продукти, але великий вклад в зростання інфляції зробить Національний банк України, який, на думку експерта, масово друкуватиме гроші перед виборами для підвищення соціальних виплат.

      "В результаті подорожчає їжа, потім одяг та побутова техніка, і реальна інфляція складе 15-18%, хоча офіційна, напевно, виявиться в межах 8%", - цитує економіста Віктора Лисицького газета "Сегодня".

      Недосяжне житло

      Вартість житла в Україні не відповідає доходам населення, пише газета "Вечерние вести", адже бум на ринку нерухомості України у 2001-2008 роках був зумовлений скоріше спекулятивними операціями, а не макроекономічними факторами.

      Порівнюючи ціни на нерухомість в різних столицях Європи, газета пише, що німець повинен працювати в середньому 2,5 роки, аби назбирати гроші на квартиру площею 60 квадратних метрів у Берліні. Мешканці Польщі або Чехії працюватимуть на аналогічне житло приблизно 6 років, в той час як українцеві з середнім заробітком знадобиться 22 роки, аби назбирати на помешкання в столиці, навіть беручи до уваги кризове падіння цін у 2009-2011 роках.

      На думку видання, зростання цін на житло штучно стимулювалося у 2000-х роках, але наприкінці 2008 почався обвал цін, який і досі триває. Газета стверджує, що ціни падатимуть і надалі, адже немає економічного та соціального підґрунтя для бодай стримування їх на існуючому рівні.

       

      Служба моніторингу Бі-Бі-Сі

      Комментарии